September

Sunday 25 September 2022

Third Division

14:00
Farsley Celtic Juniors Development
vs
Burley Trojans
14:00
Horsforth St Margarets
vs
Crofton Sports
14:00
Kinsley Boys
vs
Athletico
14:00
Queensbury Celtic
vs
Huddersfield Amateur Reserves
14:00
Wortley
vs
Farsley Celtic

Fourth Division

14:00
Field
6 - 0 Full time
Lower Hopton Development
14:00
Harrogate Railway Reserves
vs
Skipton Town Development
14:00
Knaresborough Town
8 - 3 Full time
Bradford City U21
14:00
Pontefract Sports & Social
vs
Leeds Hyde Park Seconds
14:00
Wakefield Owls
vs
Bradford United

Second Division

14:00
Golcar United
17 - 0 Full time
Amaranth Crossgates
14:00
Leeds Hyde Park Firsts
5 - 2 Full time
Dewsbury Rangers
14:00
Republica Internationale
2 - 1 Full time
Tyersal
14:00
West Yorkshire
6 - 0 Full time
Garforth Rangers

First Division

14:00
Huddersfield Amateur Firsts
5 - 2 Full time
Hall Green United
14:00
Ilkley Town
2 - 1 Full time
Ackworth Girls
14:00
Leeds City
1 - 4 Full time
Silsden
14:00
Sherburn White Rose
3 - 2 Full time
Farsley Celtic Juniors Reserves
14:00
Skipton Town Firsts
5 - 2 Full time
Hepworth United

Premier Division

14:00
Leeds Medics & Dentists
1 - 0 Full time
Harrogate Railway Firsts
14:00
Leeds United U21
6 - 1 Full time
Brighouse Sports
14:00
Lower Hopton Firsts
14 - 0 Full time
Brayton Belles
14:00
Morley Town
2 - 0 Full time
Thackley

Sunday 18 September 2022

First Division

14:00
Ackworth Girls
P - P
Leeds City
14:00
Farsley Celtic Juniors Reserves
0 - 4 Full time
Ilkley Town
14:00
Hepworth United
0 - 5 Full time
Huddersfield Amateur Firsts
14:00
Sherburn White Rose
3 - 3 Full time
Hall Green United
14:00
Silsden
0 - 6 Full time
Skipton Town Firsts

Second Division

14:00
Amaranth Crossgates
0 - 7 Full time
Republica Internationale
14:00
Boroughbridge
2 - 3 Full time
Golcar United
14:00
Garforth Rangers
1 - 11 Full time
Leeds Hyde Park Firsts
14:00
Tyersal
0 - 8 Full time
West Yorkshire

Third Division

14:00
Athletico
P - P
Queensbury Celtic
14:00
Burley Trojans
3 - 0 Full time
Kinsley Boys
14:00
Crofton Sports
2 - 3 Full time
Farsley Celtic Juniors Development
14:00
Farsley Celtic
7 - 1 Full time
Horsforth St Margarets
14:00
Huddersfield Amateur Reserves
2 - 1 Full time
Wortley

Fourth Division

14:00
Bradford City U21
vs
Harrogate Railway Reserves
14:00
Bradford United
0 - 15 Full time
Field
14:00
Leeds Hyde Park Seconds
vs
Wakefield Owls
14:00
Lower Hopton Development
1 - 8 Full time
Knaresborough Town
14:00
Skipton Town Development
vs
Pontefract Sports & Social

Premier Division

14:00
Brighouse Sports
P - P
Lower Hopton Firsts
14:00
Harrogate Railway Firsts
1 - 3 Full time
Leeds United U21
14:00
Thackley
P - P
Yorkshire Amateur
14:00
Yorkshire Amateur
3 - 1 Full time
Leeds Medics & Dentists

Sunday 11 September 2022

Third Division

14:00
Farsley Celtic Juniors Development
P - P
Farsley Celtic
14:00
Huddersfield Amateur Reserves
P - P
Athletico
14:00
Kinsley Boys
P - P
Crofton Sports
14:00
Queensbury Celtic
P - P
Burley Trojans
14:00
Wortley
P - P
Horsforth St Margarets

First Division

14:00
Farsley Celtic Juniors Reserves
P - P
Leeds City
14:00
Ilkley Town
P - P
Hall Green United
14:00
Sherburn White Rose
P - P
Hepworth United
14:00
Silsden
P - P
Ackworth Girls
14:00
Skipton Town Firsts
P - P
Huddersfield Amateur Firsts

Fourth Division

14:00
Harrogate Railway Reserves
P - P
Lower Hopton Development
14:00
Knaresborough Town
P - P
Bradford United
14:00
Leeds Hyde Park Seconds
P - P
Skipton Town Development
14:00
Pontefract Sports & Social
P - P
Bradford City U21
14:00
Wakefield Owls
P - P
Field

Premier Division

14:00
Morley Town
P - P
Brighouse Sports

Second Division

14:00
West Yorkshire
P - P
Leeds Hyde Park Firsts

Sunday 4 September 2022

First Division

14:00
Ackworth Girls
2 - 7 Full time
Skipton Town Firsts
14:00
Farsley Celtic Juniors Reserves
P - P
Silsden
14:00
Hall Green United
1 - 4 Full time
Leeds City
14:00
Hepworth United
3 - 4 Full time
Ilkley Town
14:00
Huddersfield Amateur Firsts
P - P
Sherburn White Rose

Second Division

14:00
Amaranth Crossgates
0 - 6 Full time
West Yorkshire
14:00
Boroughbridge
3 - 1 Full time
Tyersal
14:00
Dewsbury Rangers
3 - 1 Full time
Republica Internationale
14:00
Garforth Rangers
1 - 6 Full time
Golcar United

Third Division

14:00
Athletico
5 - 2 Full time
Wortley
14:00
Burley Trojans
6 - 0 Full time
Huddersfield Amateur Reserves
14:00
Crofton Sports
2 - 5 Full time
Queensbury Celtic
14:00
Farsley Celtic
10 - 0 Full time
Kinsley Boys
14:00
Horsforth St Margarets
P - P
Farsley Celtic Juniors Development

Fourth Division

14:00
Bradford City U21
15 - 0 Full time
Leeds Hyde Park Seconds
14:00
Bradford United
7 - 4 Full time
Harrogate Railway Reserves
14:00
Field
0 - 7 Full time
Knaresborough Town
14:00
Lower Hopton Development
8 - 1 Full time
Pontefract Sports & Social
14:00
Skipton Town Development
6 - 0 Full time
Wakefield Owls

Premier Division

14:00
Brayton Belles
0 - 2 Full time
Yorkshire Amateur
14:00
Brighouse Sports
1 - 1 Full time
Thackley
14:00
Harrogate Railway Firsts
2 - 3 Full time
Morley Town
14:00
Leeds United U21
3 - 3 Full time
Leeds Medics & Dentists

Latest news

HWDFA Mavis Ward Trophy 2022 Final
General HWDFA Mavis Ward Trophy 2022 Final

2:30pm KO Sunday 21st August at Clayborn (Liversedge FC)

Premier Division Roll of Honour
General Premier Division Roll of Honour

League Champions

First Division Roll of Honour
General First Division Roll of Honour

First Division Champions

West Riding County Women's Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe