Cups

Round 1

Round 2

Round 3

Quarter-Finals

Semi-Finals

Final

Sun 1 Oct
1
Kinsley Boys*
9
Halifax Friendly*
Sun 1 Oct
0
Dewsbury Moor*
8
Brayton Belles*
Sun 1 Oct
P
Leeds Hyde Park Firsts*
P
Field*
Away wakover
Sun 1 Oct
1
Crossley Belles*
8
Ackworth Girls*
Sun 1 Oct
0
Crofton Sports*
10
Brighouse Town*
Sun 1 Oct
2
Ilkley Town Firsts*
4
Eccleshill United*
Sun 1 Oct
4
Republica Internationale Firsts*
1
Pontefract Sports & Social*
Sun 1 Oct
3
Forge Way Reserves*
3
Golcar United*
Forge Way Reserves win 6 - 5 on penalties.
Sun 1 Oct
5
Hepworth United*
6
Bradford City AFC Women Under 21
Sun 1 Oct
P
Knaresborough Town AFC Women*
P
Boroughbridge AFC Ladies*
Home walkover
Sun 1 Oct
P
Burley Trojans FC Ladies*
P
Shadwell United*
Home walkover
Sun 1 Oct
P
Farsley Celtic*
P
Huddersfield Amateur Firsts*
Home walkover
Sun 1 Oct
3
Wortley FC Women*
1
Lower Hopton Development*
Sun 1 Oct
6
Goole*
2
Hall Green United*
Sun 1 Oct
P
Bradford United (Phoenix)*
P
Garforth Rangers AFC Ladies*
Away wakover
Sun 1 Oct
4
Rangers Athletic LFC*
2
Athletico FC Women*
Sun 1 Oct
5
Leeds City FC Ladies*
1
Horsforth St Margarets FC Ladies*
Sun 8 Oct
3
Harrogate Town Reserves*
3
Pontefract Collieries*
Pontefract Collieries win 3 - 4 on penalties.
Sun 5 Nov
0
Rangers Athletic LFC*
2
Brayton Belles*
Sun 5 Nov
11
Brighouse Town*
0
Queensbury Celtic FC Women*
Sun 5 Nov
3
Sherburn White Rose Firsts*
0
Skipton Town Firsts*
Sun 5 Nov
9
Republica Internationale Firsts*
0
Tyersal*
Sun 5 Nov
8
Goole*
1
Garforth Rangers AFC Ladies*
Sun 12 Nov
7
Thackley*
0
Halifax Friendly*
Sun 12 Nov
0
Field*
1
Ackworth Girls*
Sun 12 Nov
5
Silsden*
0
Brighouse Sports*
Sun 12 Nov
0
Pontefract Collieries*
2
Wakefield Reserves
Sun 12 Nov
3
Leeds Medics & Dentists*
3
Bradford (Park Avenue)*
Leeds Medics & Dentists win 5 - 4 on penalties.
Sun 12 Nov
4
Harrogate Railway Firsts*
3
Morley Town*
Sun 12 Nov
1
Forge Way Reserves*
6
Bradford City AFC Women Under 21
Sun 12 Nov
2
Knaresborough Town AFC Women*
2
Burley Trojans FC Ladies*
Knaresborough Town AFC Women win 3 - 2 on penalties.
Sun 12 Nov
5
Farsley Celtic*
0
Wortley FC Women*
Sun 7 Jan
0
Leeds City FC Ladies*
4
Leeds Modernians*
Sun 10 Dec
7
Thackley*
2
Brayton Belles*
Sun 10 Dec
4
Sherburn White Rose Firsts*
1
Wakefield Reserves
Sun 7 Jan
0
Ackworth Girls*
6
Silsden*
Sun 7 Jan
1
Brighouse Town*
4
Eccleshill United*
Sun 7 Jan
7
Farsley Celtic*
0
Goole*
Sun 14 Jan
3
Leeds Modernians*
1
Leeds Medics & Dentists*
Sun 14 Jan
5
Republica Internationale Firsts*
6
Harrogate Railway Firsts*
Sun 14 Jan
0
Bradford City AFC Women Under 21
1
Knaresborough Town AFC Women*
Sun 7 Apr
3
Harrogate Railway Firsts*
1
Knaresborough Town AFC Women*
Sun 7 Apr
P
Silsden*
P
Thackley*
Home walkover
Sun 7 Apr
2
Sherburn White Rose Firsts*
0
Farsley Celtic*
Sun 14 Apr
1
Eccleshill United*
2
Leeds Modernians*
Sun 5 May
1
Harrogate Railway Firsts*
5
Leeds Modernians*
Sun 5 May
3
Silsden*
3
Sherburn White Rose Firsts*
Away walkover Silsden win 5 - 4 on penalties.
Sun 26 May
0
Sherburn White Rose Firsts*
2
Leeds Modernians*
West Riding County FA

*West Riding County Women's Football League teams

West Riding County Women's Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe